Dzień Patrona

27 września Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy obchodzi Dzień Patrona na pamiątkę nadania szkole imienia Karola Libelta.

Tradycyjnie z uroczystościami związanymi z Dniem Patrona odbywa się ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z tzw. „otrzęsinami”.

Prowadzące uroczystość Amelia Szala i Maria Biniewska powitały zgromadzonych, po czym oddały głos Pani Dyrektor Róży Spychale.

Dyrektor szkoły przypomniała sylwetkę patrona oraz podkreśliła ponadczasowe wartości, jakimi się kierował. Następnie uczniowie klas pierwszych wygłosili rotę ślubowania, a delegacja młodzieży złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Karola Libelta.

W dalszej części uroczystości uczniowie obejrzeli krótką scenkę przybliżającą życiorys patrona.

Po części oficjalnej nadszedł czas wspólnej zabawy. Uczniowie klas starszych przygotowali dla „pierwszaków” mnóstwo zabawnych konkurencji, m.in. karaoke, taniec z balonem, konkurs plastyczny czy quiz wiedzy o patronie i oficjalnie przyjęli pierwszoklasistów w poczet uczniów Zespołu Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy. Dzień Patrona zakończył się spontaniczną wspólną zabawą. Uroczystość została przygotowana przez Krystynę Białożyńską i Karinę Belter.